Rider's Cleaner
Riders' Cleaner
riders cleaner

Motosiklet kıyafetleri özel bir temizleme gerektirdiğinden, bu temizleme işlemlerinin en doğru şekilde yapılması için kurulmuş; sloganı motorcu kıyafeti temizleme merkezi olan benzersiz bir firma.

Rider’s Cleaner’ın kurucusu ve sahibi Sadun Şanal, kendisi de deneyimli bir motosiklet sürücüsü ve eğitmeni. Yenilikçi bir fikir ve daha önce benzeri yapılmamış bir çalışma. Bunun sebebi motosiklet kıyafetlerinin çok özel, üstün teknoloji ürünler olması ve gerçekten bu konuda deneyimli bir yaklaşımı gerektirmesi.

Rider’s Cleaner isminin bulunması, konsept tasarımı, logo ve kurumsal kimlik tasarımı, web tasarımı ve föy çalışmaları, A’dan Z’ye Mareo tarafından gerçekleştirilmiştir.

http://riderscleaner.com

Müşteri: Sadun Şanal

Kategori: Özelleştirilmiş hizmet

Tarih: Temmuz 2016

Konsepti Nasıl Yarattık?

Konsepti yaratma sürecimiz, markanın sahibi Sadun Şanal’ın, Mustafa Ateşel‘in (Creativo.ist ve Provideos.net Ajans Başkanı) ve Mareo’nun başkanı Başar Tunçel’in, üçünün de motosiklet sürücüsü olması sayesinde, tabiri caizse tereyağından kıl çeker gibi gerçekleşti. Masadaki herkes, motosiklet ekipmanı, sürüşte o kıyafetlere neler olduğu ve motosiklet kıyafetinin neden temiz olması gerektiği gibi temel konularda aynı dili konuşuyordu.

Öncelikle öncesi/sonrası bilgisi çok önemliydi, çünkü motosiklet kıyafetleri gerçekten alımlı kıyafetler olsa da kirlenince tanınmaz hale geliyordu. Sürücünün estetik görünümünü de kıyafetler vezir de rezil de edebiliyordu.

Güçlü logo, Mustafa Ateşel tarafından kirli/temiz kontrastını net bir şekilde gösterecek şekilde tasarlandı. Ayrıca küçük ama çok etkili bir şekilde ne yapıldığını ve neden önemli anlatan bir föye ihtiyaç vardı. Burada da kapalıyken, motosiklet eğitmeni Kanat Kale’nin kirli kıyafetinin olduğu gibi göründüğü, iki tarafa doğru açıldığında aynı kıyafetin pırıl pırıl ortaya çıktığı bir tasarım yapıldı. Bunlar motosikletlere yapıştırılacak çıkartmalarla da desteklendi.

Web sitesi de aynı mantıkla, tek sayfa, aşağı doğru kayan bir tasarım şeklinde yapıldı.